0

Váš košík je zatím prázdný

Vyberte stránku
   Numerologie – klíč k poznání

Numerologie – klíč k poznání

autor: | Říj 18, 2022 | Význam čísel

numerologie

Co je to numerologie?

Zkuste si představit univerzální jazyk čísel. Právě tak by se dala vystihnout numerologie. Stejně jako si předáváme informace slovně a učíme se z psaných textů, i čísla jsou nositeli zajímavých informací a čekají na své odhalení, aby mohla vyprávět svůj vlastní příběh. Většina lidí využívá čísla jako vyjádření hodnoty, času nebo množství, ale ona dokáží mnohem víc a jsou důležitější, než by se mohlo zdát. Zkuste si jen představit současný svět bez čísel. Čísla přinášejí do našeho života řád a jistotu, váží se na ně mnohé zákonitosti a na jejich základech stojí celá naše civilizace.  

Numerologie je vědou, která se zabývá interpretací významu čísel a jejich vlivu na člověka i okolní dění. Numerologie staví své učení na myšlence, že celý náš vesmír můžeme rozložit na základní prvky – čísla. Celý náš život je jeden velký koloběh událostí, které se pravidelně opakují a řídí se zákonitostmi čísel a jejich vibracemi. Svět je závislý na číslech. 

Numerologie se snaží porozumět skrytému významu čísel a pochopit informace v nich ukryté a jejich vzájemné působení. Díky znalosti významu jednotlivých čísel pak dokážeme pochopit sebe, okolní svět i jednotlivce kolem nás. Stačí když vše rozložíme na základní prvky – čísla.

Jak může numerologie pomoci

Možností využití numerologických znalostí je celá řada. Význam čísel se může projevit například v osobnostních rysech člověka, způsobu jeho uvažování nebo přirozeném chování. Pokud dokážete tyto věci odhalit z krátkého numerologického rozboru, může Vám taková znalost pomoci pochopit daného člověka, jeho trápení, motivace nebo příčinu jeho problémů. Pokud cítíte pomoc svým bližním jako své poslání, numerologie je zcela jistě užitečným nástrojem k naplnění takového poslání. 

Numerologie ale rozebírá mnohé další aspekty lidského bytí. Rozbor jména se zabývá působením Vašeho jména a příjmení na okolní svět. Každé jméno je složenou z písmen a každé písmeno vysílá určitou vibraci, kterou lze znázornit číslem. Jméno tak ovlivňuje to, jak na Vás ostatní nahlížejí, zda jste jim sympatičtí a podtrhuje (nebo zmírňuje) některé povahové rysy svého nositele. Volba správného jména tedy ovlivňuje život každého z nás. Stejnou mechaniku můžeme využít i při volbě názvu firmy nebo produktu, který chceme uvést na trh.

Určete datum svatby

Dále můžeme numerologii využít i pro výpočet vhodného data pro výjimečnou událost, jako je svatba, početí dítěte, založení firmy nebo jakékoliv důležité rozhodnutí v našem životě. Numerologie se zabývá i určitou formou predikce budoucnosti, kdy na základě životních cyklů předpovídá, jak se nám bude v určitých letech dařit a na co bychom si měli dávat pozor. Můžeme také odhadnout, jaké zaměstnání bude danému člověku nejvíce vyhovovat, či jaký talent se u něj objeví. Někteří numerologové určují na základě numerologického rozboru predispozice k různým onemocněním a spojují s ním kondici i duševní stav člověka. Pokračovat ve výčtu uplatnění numerologie bychom mohli ještě hodnou chvíli, limitem je pouze  lidská představivost kreativita.

Historie numerologie je zahalena tajemstvím

Dnes můžeme jen spekulovat, kdy a kde přesně numerologie vznikla. Většina lidí považuje za hlavního představitele Pythagorase, řeckého filozofa, který se narodil někdy v 6. století před naším letopočtem. Pythagoras byl nadaným matematikem a často ho nazýváme otcem čísel. Numerologie ale patrně spatřila světlo světa mnohem dříve než za dob tohoto učence, který je sice všeobecně uznávanou osobností v oblasti numerologie a podle jeho učení je pojmenován i jeden z numerologických směrů – Pythagorejská numerologie, ale existuje řada pojítek s dávnější minulostí.

Sám Pythagoras v mládí hodně cestoval po Egyptě a Babylonii. Právě odtud údajně pocházejí nejstarší písemné záznamy o numerologickém učení. Jiné zdroje zase poukazují na oblast Číny, kde zmínky o numerologii sahají tisíce let do historie. Ať to bylo jakkoli, je více než jasné, že numerologie hrála podstatnou roli u řady starobylých civilizací a patrně stála i za mnohými rozhodnutími jejich vládců.

Detailní pochopení vyžaduje léta praxe

Základy numerologie jsou poměrně jednoduché. Každý se může začíst do nějaké z mnoha knih a ponořit se do výkladu jednotlivých čísel. Ani výpočet jednotlivých atributů numerologického rozboru, jako je například životní číslo, není problém dohledat a pochopit. Většinou se jedná o poměrně snadné výpočty a stačí nám základní znalost matematiky. Největším oříškem je pochopení širších souvislostí a spojitostí jednotlivých významů čísel. 

Pokud to zjednoduším, není těžké osvojit si význam základních čísel, ale tvorba komplexního numerologického rozboru je trochu jiný příběh. Pravděpodobně bych to přirovnal člověku, který absolvoval hodiny fyziky na základní škole a rád by sestavil fungující raketu, která dopraví v pořádku lidi na Měsíc. Ano, má základní povědomí o fyzice a jejích zákonech, ale jeho znalosti a zkušenosti na stavbu pořádné rakety nestačí.

Na druhou stranu, pokud byl pilný žák, může sestavit doma raketu, která dosáhne několika stovek metrů a to může být docela hezká podívaná. Chci tím říci, že i základní znalost numerologie Vám může pomoci lépe se orientovat v životě a lépe porozumět nejen sobě a ale i lidem kolem. A to je přeci báječné! Pokud chcete tvořit pořádné numerologické výklady, pak si nevystačíte jen s krátkodobým nadšením. Musíte podstoupit dlouhodobé studium a hlavně vytvořit stovky až tisíce rozborů, díky kterým si utřídíte své poznatky a propojíte teorii s praxí.

Kritika numerologie

Mnoho lidí považuje numerologii za nesmysl a iracionální pseudovědu, která pomocí sugesce ovlivňuje slabé povahy. Mnozí z kritiků nahlas pochybují, že lze přiřadit číslům nějaké povahové vlastnosti a interpretovat tak díky nim lidskou osobnost. Numerologické výpočty pak považují za zcela zcestné a numerology za podvodníky, kterým jde pouze o jejich obohacení. Není ale v každé skupině řada dobrých i špatných lidí? Pokud mám špatnou zkušenost například s doktorem, zanevřu snad na celé zdravotnictví?

Osobně chápu postoje některých kritiků a jejich posedlost za hmatatelnými důkazy, ale pojďme se na celou věc podívat i trochu jinou optikou. Zkuste si položit otázku, zda všechno v našem životě se dá logicky nebo vědecky vysvětlit. Více než polovina lidí například věří ve svého boha i přesto, že nikdo nepřinesl jasný důkaz o jeho existenci. Znamená to, že by lidé neměli mít svou víru? Numerologie provází lidstvo již několik tisíciletí, je starší než řada náboženství a na jejím základě se rozhodovaly celé civilizace. Myslíte, že by její učení přetrvalo tak dlouho, pokud by šlo jen nesmysl?

Myslím, že by člověk měl mít stále otevřenou hlavu a nebát se i myšlenek, které přesahují rámec našeho chápání. Nemáme přeci jen rozum, ale i cit, intuici a další pomocníky, které běžně podvědomě používáme, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Jen ten, kdo dává šanci novým věcem ve svém životě, může něco pozitivního získat. Proto radím všem pochybovačům, aby dali numerologii ve svém životě alespoň jednou šanci a sami na sobě si ověřili, nakolik je její učení pravdivé.

Stáhněte si ukázku našeho numerologického rozboru osobnosti

ZDE

Kategorie

Nejnovější příspěvky

Andělská čísla 444

Andělská čísla 444

Andělská čísla 444 jsou důležitým a povzbuzujícím poselstvím od andělů a vyšších bytostí. Připomínájí Vám, že nejste sami, že máte duchovní podporu a že dosáhnete jistoty, stability a naplníte svoje cíle. Přijměte tuto energii a věřte v sílu andělů ve svém životě....

Životní číslo 8 – karma je zdarma

Životní číslo 8 – karma je zdarma

Životní číslo 8 přináší velkou moc i zodpovědnost Také znáte lidi, kteří jsou podle vás předurčeni k dosažení úspěchu? Možná právě je doprovází životní číslo 8. Mají díky němu všechny potřebné předpoklady k získání vlivu a moci nad ostatními lidmi. Často vyzařují...

Andělská čísla 2222

Andělská čísla 2222

Andělská čísla 2222 symbolizují duchovní vztah s vyšším já, anděly a vesmírem. Toto číslo znamená, že jste na správné cestě k dosažení svých cílů a splnění svého životního účelu. Číslo 2 je symbolem partnerství, rovnováhy a duality. Dvojkou Vám Vaši andělé dávají...

Životní číslo 7 – důvěřujte vnitřní síle

Životní číslo 7 – důvěřujte vnitřní síle

Životní číslo 7 má vnitřní moudrost Ti, jejichž životy řídí životní číslo 7, jsou zde proto, aby okolní svět obohatili o svou vnitřní sílu, moudrost a krásu. Jejich hlavní síla je uvnitř. Soustředí se spíše na svůj vnitřní rozvoj než na vnější oblasti, jako je práce a...

Životní číslo 6 – ovládněte touhu po dokonalosti

Životní číslo 6 – ovládněte touhu po dokonalosti

Životní číslo 6 má velké vize a ideály Lidé, které ovlivňuje životní číslo 6, jsou na tomto světě, aby jej obohatili o své vize a ideály. Mají dar spatřit krásu a dokonalost v ve všem a v každém a pomoci ji nalézt i ostatním. Mají ve svých rukou moc udělat ze světa...

Andělská čísla 1111

Andělská čísla 1111

Co mi říkají andělé? Andělská čísla 1111 jsou obecně vzato spojená s pozitivními změnami ve Vašem životě. Když vidíte čtyři jedničky na hodinách, na účtence, na čísle domu zamyslete se, co se ve Vašem životě děje. O čem právě uvažujete nebo Vám leží od rána v hlavě?...

Životní číslo 5 – cesta k pravé svobodě

Životní číslo 5 – cesta k pravé svobodě

Životní číslo 5 potřebuje sebekázeň Hlavním cílem člověka, který dostal do vínku životní číslo 5, je nalezení vlastní vnitřní svobody. Cesta k ní je ale mnohdy složitá. Vede pouze přes osvojení schopností ovládat své pocity, soustředit se a přistupovat k životu s...

Andělská čísla a jejich poselství

Andělská čísla a jejich poselství

Už jste se někdy podívali na svůj telefon a zjistili jste, že čas je přesně 11:11? Nebo jste si možná všimli, že vaše oblíbená píseň má dvě minuty a dvacet dva vteřin, a o chvíli později jste si objednali šálek kávy v celkové hodnotě 33 Kč? Nepřijde vám to jako...

Životní číslo 4 – krok za krokem k úspěchu

Životní číslo 4 – krok za krokem k úspěchu

Životní číslo 4 potřebuje jistotu a pevné základy Pro lidi, na které působí životní číslo 4, je v životě nejvíce důležité vybudování pevných základů, získání pocitu jistoty a také bezpečí. Cestou k naplnění jejich niterných přání je osvojení si trpělivosti a...

Životní číslo 3 – můžete ovlivnit davy

Životní číslo 3 – můžete ovlivnit davy

Životní číslo 3 potřebuje vyjádřit své pocity Lidé, které ovlivňuje životní číslo 3, potřebují pozitivním způsobem vyjádřit své pocity. Jsou to velice vnímaví jedinci, kteří svůj dar musí zužitkovat sebevyjádřením a podělit se o něj tak i se zbytkem světa. Mají velice...